24/7 eTV BreakingNewsShow : Napsauta äänenvoimakkuuspainiketta (videonäytön vasemmassa alakulmassa)
Airlines Lentokenttä ilmailu Kansainvälisiä uutisia Breaking Travel Uutiset Liikematka Kanadan uutiset Uutiset Ihmiset matkailu Matkailupuhe kuljetus Matkasalaisuudet Travel Wire -uutiset Erilaisia ​​uutisia

Chorus Aviation Inc. ilmoitti johtajien valinnasta

Chorus Aviation Inc. ilmoitti johtajien valinnasta
Chorus Aviation Inc. ilmoitti johtajien valinnasta
Kirjoittanut Harry Johnson

Kuoro on tyytyväinen toivottaessaan Gail Hamiltonin, Alan Jenkinsin ja Paul Rivettin tervetulleeksi sen hallitukseen.

Tulosta ystävällinen, PDF ja sähköposti
  • Choruksen valtakirjeen mukaan hallitukseen valittiin 10 ehdokasta.
  • Kokouksessa läsnä olleiden osakkeenomistajien ja asiamiehen edustamien osakkeiden kokonaismäärä oli 60,142,910 XNUMX XNUMX miljoonaa.
  • Vaaditun osakemäärän haltijat äänestivät kaikkien liiketoimintojen puolesta.

Chorus Aviation Inc. julkistaa johtajien valintaa koskevan äänestyksen tulokset virtuaalisessa vuosikokouksessa 21. kesäkuuta 2021.

Kokouksessa läsnä olevien ja asiamiehen edustamien osakkeenomistajien edustamien osakkeiden kokonaismäärä oli 60,142,910 33.85 10 miljoonaa ja se edustaa XNUMX% Choruksen liikkeeseen laskemista ja ulkona olevista äänivaltaisista osakkeista. Vaaditun osakemäärän haltijat äänestivät kaikkien liiketoimintojen puolesta. Choruksen valtakirjeen mukaan hallitukseen valittiin XNUMX ehdokasta. Johtajien vaaleista äänestämisen yksityiskohtaiset tulokset on esitetty alla.

ehdokasÄänestykset puolesta% VartenÄänet pidätetty% Pidätetty
Karen Cramm59,072,20498.22%1,070,7061.78%
Richard D. Falconer56,251,20093.53%3,891,7106.47%
Gail Hamilton56,416,52193.80%3,726,3896.20%
R Stephen Hannahs59,563,03999.04%579,8710.96%
Sydney John Isaacs59,035,22398.16%1,107,6871.84%
Alan Jenkins56,341,26093.68%3,801,6506.32%
Amos Kazzaz56,232,12493.50%3,910,7866.50%
Marie-Lucie Morin55,709,66592.63%4,430,2457.37%
Joseph D. Randell56,224,88393.49%3,918,0276.51%
Paul Rivett59,641,81099.17%501,1000.83%

Kuoro on tyytyväinen toivottaessaan Gail Hamiltonin, Alan Jenkinsin ja Paul Rivettin tervetulleiksi sen hallitukseen. Neiti Hamilton oli kumppani sekä KPMG: n että Ernst & Youngin kanssa, joka tarjosi tilintarkastus- ja yritysneuvontapalveluja useille organisaatioille, mukaan lukien useat ilmailualalla. Herra Jenkinsillä on yli 20 vuoden kokemus lentokonevuokrauksesta, erikoisrahoituksesta, ilmailusta, liikenteestä ja rahoituspalveluista. NordStar Capitalin (äskettäinen kuorosijoittaja) perustamisen lisäksi hän toimi aiemmin Fairfax Financial Holdings Limitedin toimitusjohtajana, missä vuonna 2016 hän oli vastuussa yrityksen 200 miljoonan dollarin investoinnista kuoroon, joka toimi siemenpääomana. alueelliselle lentokoneiden vuokrausliiketoiminnallemme.

Chorus on integroitujen alueellisten ilmailuratkaisujen maailmanlaajuinen toimittaja. Kuoron pääkonttori sijaitsee Halifaxissa, Nova Scotiassa, ja se koostuu Chorus Aviation Capitalista, joka on alueellisten lentokoneiden maailmanlaajuinen vuokralainen, sekä Jazz Aviationista ja Voyageur Aviationista. 

Tulosta ystävällinen, PDF ja sähköposti

Kirjailijasta

Harry Johnson

Harry Johnson on toiminut tehtävien toimittajana eTurboNews lähes 20 vuoden ajan. Hän asuu Honolulussa Havaijilla ja on kotoisin Euroopasta. Hän nauttii kirjoittamisesta ja uutisoinnista.