24/7 eTV BreakingNewsShow : Napsauta äänenvoimakkuuspainiketta (videonäytön vasemmassa alakulmassa)
Airlines Lentokenttä ilmailu Kansainvälisiä uutisia Breaking Travel Uutiset Liikematka Kanadan uutiset Uutiset Ihmiset matkailu Matkailupuhe kuljetus Matkasalaisuudet Travel Wire -uutiset Erilaisia ​​uutisia

Air Canada ilmoittaa johtajien valinnasta

Air Canada ilmoittaa johtajien valinnasta
Air Canada ilmoittaa johtajien valinnasta
Kirjoittanut Harry Johnson

Kaikki ehdokkaat ovat jo toimineet Air Kanadan johtajina, ja kukin hallituksen jäsenistä valittiin verkossa läsnä olevien tai valtakirjassa edustettujen osakkeenomistajien antamien äänten enemmistöllä.

Tulosta ystävällinen, PDF ja sähköposti
  • Air Kanadan varsinainen yhtiökokous pidettiin tiistaina 29. kesäkuuta 2021.
  • Kaikki ehdokkaat, jotka on lueteltu sen johdon valtakirjeessä, valittiin Air Canadan johtajiksi.
  • Lopulliset äänestystulokset kaikista kokouksessa äänestetyistä asioista tallennetaan SEDAR-sivustoon.

Air Canada ilmoitti tänään, että kaikki hallintoneuvoston 6. toukokuuta 2021 päivätyssä kiertokirjeessä mainitut ehdokkaat valittiin Air Canadan johtajiksi tiistaina 29. kesäkuuta 2021 pidetyssä varsinaisessa yhtiökokouksessa.

Kaikki ehdokkaat ovat jo toimineet ryhmän johtajina Air Canada ja kukin hallituksen jäsenistä valittiin verkossa läsnä olevien tai asiamiehen edustamien osakkeenomistajien äänten enemmistöllä kokouksessa. Äänestystulokset on kuvattu tarkemmin alla.

ehdokasÄänestykset puolesta% VartenÄänet pidätetty% Pidätetty
Amee Chande139,562,87095.45%6,656,3054.55%
Christie JB Clark139,159,06095.17%7,060,1154.83%
Gary A. Doer138,644,84094.82%7,574,3355.18%
Rob Fyfe138,923,88195.01%7,295,2944.99%
Michael M. Green131,072,64989.64%15,146,52610.36%
Jean Marc Huot137,430,29693.99%8,788,8796.01%
Madeleine Paquin145,829,34799.73%389,8280.27%
Michael Rousseau145,771,42199.69%447,7540.31%
Vagn Sørensen131,891,67390.20%14,327,5029.80%
Kathleen Taylor138,914,12495.00%7,305,0515.00%
Annette Verschuren145,896,09399.78%323,0820.22%
Michael M.Wilson138,032,88694.40%8,186,2895.60%

Lopulliset äänestystulokset kaikista kokouksessa äänestetyistä asioista tallennetaan SEDAR-sivustoon.

Tulosta ystävällinen, PDF ja sähköposti

Kirjailijasta

Harry Johnson

Harry Johnson on toiminut tehtävien toimittajana eTurboNews lähes 20 vuoden ajan. Hän asuu Honolulussa Havaijilla ja on kotoisin Euroopasta. Hän nauttii kirjoittamisesta ja uutisoinnista.