24/7 eTV BreakingNewsShow : Napsauta äänenvoimakkuuspainiketta (videonäytön vasemmassa alakulmassa)
Kansainvälisiä uutisia Breaking Travel Uutiset Liikematka Kulttuuri koulutus Viihde Uutiset Ihmiset Vastuullinen matkailu Travel Wire -uutiset Trendit nyt

Top 10 freelance-kohdetta maailmassa

Top 10 freelance-kohdetta maailmassa.
Top 10 freelance-kohdetta maailmassa.
Kirjoittanut Harry Johnson

Kun digitaalinen innovaatio muuttaa tapaamme työskennellä, tyypillisistä toimistoajoista on tulossa menneisyyttä.

Tulosta ystävällinen, PDF ja sähköposti
  • Japani on freelancerien huonoin maa, jonka freelancer-pisteet ovat vain 3.99/10. Tämä johtuu enimmäkseen erittäin huonosta suorituksesta freelance-työn hauissa, työntekijöiden alhaisista lakisääteisistä oikeuksista ja heikosta suorituksesta Global Gender Gap -indeksissä.
  • Singapore on maa, jossa on nopein Internet-nopeus 256.03 Mbps. 
  • Hollannissa on eniten kiinnostusta freelancereita kohtaan, jossa tehdään 1,305 100,000 hakua XNUMX XNUMX ihmistä kohden.

Digitaalisena innovaationa muuttaa tapaamme työskennellä, ja tyypillisistä toimistoajoista on tulossa menneisyyttä, talousasiantuntijat ovat tunnistaneet maailman parhaat maat freelancerina.

Tutkimuksen suorittamiseksi maille annettiin normalisoitu pistemäärä 10 jokaisesta tekijästä, mukaan lukien laajakaistan nopeus, elinkustannukset, työntekijöiden lakisääteisten oikeuksien vahvuus, onnellisuusindeksi ja yhteistyötilojen saatavuus.

10 parasta maata freelancerina:

arvoMaan nimiLaajakaistan nopeudet heinäkuu 2021 (Mbps)Laajakaistan kuukausihinta 2020 (USD)Freelance-työn hakuja 100,000 XNUMX:ta kohdenLakisääteiset oikeudet 2019Maailmanlaajuinen sukupuolten välisen eron indeksi 2020Elinkustannukset henkilöä kohti, kuukaudessa (USD)Yhteistyötilat 100,000 XNUMX:ta kohdenOnnellisuusindeksi 2017-2019Freelancer-pisteet
1Singapore256.0333.431,05880.724971.092.326.3777.35
2Uusi Seelanti164.0662.94554120.799944.862.187.37.20
3Espanja187.8843.4368950.795719.371.586.4016.53
4Australia85.3259.25964110.731974.161.957.2236.49
5Tanska208.552.0255880.7821,094.991.087.6466.48
6Kanada174.5376.1464990.772889.21.567.2326.45
7Sveitsi214.8269.3767260.7791,586.172.507.566.36
8Liettua132.1813.3559960.745617.421.646.2156.35
9Ruotsi163.3148.437970.82953.141.237.3636.34
10Irlanti116.1948.5561670.798979.521.717.0946.27

Singapore sijoittuu parhaaksi freelancerin työpaikaksi vuonna 2021 arvosanalla 7.35. Singapore hyötyy laajakaistasta, joka on sekä edullinen (33.43 dollaria kuukaudessa) että erittäin nopea (256.03 Mbps). Maa menestyy vahvasti kautta linjan, vaikka se ei olekaan halvin paikka asua, ja onnellisuusindeksissä on vielä parantamisen varaa.

Tulosta ystävällinen, PDF ja sähköposti

Kirjailijasta

Harry Johnson

Harry Johnson on toiminut tehtävien toimittajana eTurboNews lähes 20 vuoden ajan. Hän asuu Honolulussa Havaijilla ja on kotoisin Euroopasta. Hän nauttii kirjoittamisesta ja uutisoinnista.

Jätä kommentti

miten 1

  • Liity kanssani artikkelien kirjoitusalustaan. Olen asiantunteva artikkelin kirjoittaja, jolla on kolmen vuoden kokemus huippuluokan kielioppista, jossa ei ole plagiointia.