Airlines Lentokenttä Itävalta ilmailu Belgia Breaking Travel Uutiset Liikematka Kanada Kulttuuri Tanska määränpää Kreikka terveys Hospitality Industry Hotellit ja lomakohteet Italia ylellisyys Uutiset Ihmiset Portugali Resorts Vastuullinen Turvallisuus minun Espanja Sveitsi Huvipuistot matkailu Turisti kuljetus Travel Wire -uutiset Yhdistyneet Arabiemiirikunnat

Maailman 10 turvallisinta kohdetta perhelomailuun

Maailman 10 turvallisinta kohdetta perhelomailuun
Maailman 10 turvallisinta kohdetta perhelomailuun
Kirjoittanut Harry Johnson

Jokainen vanhempi tietää, että perheloman suunnittelu lasten kanssa on aina haastava tehtävä.

Koska kaikki alueen tai maan vaatimukset, mukavuudet ja yleiset turvallisuustasot varmistavat, että perheesi voi lomailla huoletta, kohteen valinta voi olla päänsärkyä. 

Auttaakseen vanhempia matkailuasiantuntijat tekivät laajan tutkimuksen analysoiden erilaisia ​​muuttujia, kuten yleistä turvallisuutta, perheystävällistä majoitusta, lapsiystävällisiä ravintoloita ja perheaktiviteetteja, jotka ovat saatavilla useissa suosituissa kohteissa löytääkseen ja paljastaakseen lomakohteita. ne sopivat parhaiten perheille, jotka etsivät turvallista mutta nautinnollista sijaintia.

10 turvallisinta perheystävällistä lomakohdetta maailmassa:

arvoMaaKaupunkiRauhanindeksipisteet /5% perheystävällisistä hotelleista% lapsiystävällisistä ravintoloista% lapsiystävällisistä aktiviteeteista ja nähtävyyksistäPerheturvallisuuspisteet /10
1SveitsiZurich1.3218.59%34.44%27.03%7.81
2KreikkaHeraklion1.9317.69%35.88%34.01%7.45
3TanskaKööpenhamina1.2614.64%27.60%19.81%7.02
3ItävaltaWien1.3216.98%37.00%18.15%7.02
5PortugaliLissabon1.2711.51%36.71%24.38%6.91
6EspanjaMadrid1.6222.04%28.39%23.90%6.89
7BelgiaBryssel1.512.20%37.48%28.90%6.76
7UAEDubai1.8523.41%18.18%30.30%6.76
9ItaliaRooma1.6528.34%40.70%21.87%6.58
9KanadaVancouver1.3319.40%25.75%19.00%6.58

Tutkimuksen mukaan:

Maailmanlaajuinen matkailutapahtuma World Travel Market London on palannut! Ja sinut on kutsuttu. Tämä on tilaisuutesi olla yhteydessä muihin alan ammattilaisiin, verkottua vertaisverkkoihin, oppia arvokkaita oivalluksia ja saavuttaa menestystä liiketoiminnassa vain kolmessa päivässä! Rekisteröidy ja varmista paikkasi jo tänään! järjestetään 3.-7. Rekisteröidy nyt!

  • Sveitsin Zürich on ykkönen perheiden turvallisin kaupunki, jonka perheturvallisuuspiste on 7.81/10. Se on rikosindeksimme kolmannella sijalla, ja sen vuotuinen keskilämpötila on 9.3 celsiusastetta, ja se on hieman kylmemmällä puolella.
  • Heraklion, Kreikka, on toiseksi paras, perheturvallisuuspisteellä 2/7.45. Se on rikosindeksimme neljännellä sijalla, ja sen vuotuinen keskilämpötila on 19 celsiusastetta, joten se on turvallinen kaupunki ja miellyttävät lämpötilat. 
  • Kööpenhamina, Tanska ja Itävalta, Wien, ovat molemmat sijoittuneet kolmannelle sijalle perheturvallisuuspisteillä 3/7.02. 

Tutkimus on myös paljastanut, että:

  • Parhaat perheystävällisen majoituksen lomakohteet ovat Orlando, FL, Yhdysvallat, jossa on 58.93 % perheystävällisistä hotelleista. Seuraavaksi tulevat Las Vegas, NV, Yhdysvallat, 28.73 % perheystävällisistä hotelleista ja Rooma, Italia (28.34 %). perheystävällisistä hotelleista.
  • Parhaat lomakohteet perheystävällisille ulkona syöville ovat Firenze, Italia, jossa on 48.36 % perheystävällisistä ravintoloista, seuraavaksi tulevat Venetsia Italiassa 44.94 % perheystävällisistä ravintoloista ja Rooma Italiassa 40.7 % perheystävällisistä ravintoloista.
  • Parhaat lomakohteet perheystävällisille aktiviteetteille ovat Pattaya, Thaimaa, jossa 35.5 % perheystävällisistä aktiviteeteista, jota seuraa Heraklion Kreikassa (34.01 % perheystävällisistä aktiviteeteista) ja Orlando, FL, Yhdysvallat (33.93 % perheystävällisistä aktiviteeteista) . 

Asiantuntijat ovat paljastaneet viisi parasta vinkkiään, joiden avulla pysyt turvassa ulkomailla matkustaessasi:

1 - Tee tutkimusta maan kulttuureista, normeista, perinteistä ja kielistä ennen matkaa. Tämä ei ainoastaan ​​auta sinua löytämään paikkaa, vaan opit myös valuutoista, paikallisista käytännöistä ja perinteistä ja saat käsityksen kulttuurista. 

2 - Ole viisas arvoesineiden suhteen. Ota vain minimi, kun lähdet ulos. Luottokortti, puhelin ja kopio passista ovat kaikki mitä tarvitset. Älä kanna paljon käteistä ja pidä omaisuuttasi silmällä. 

3 - Varaa kaikki etukäteen. Ennakkovaraus tekee elämästäsi helpompaa, pystyt helposti suunnittelemaan reitin liikennekeskukseen majoituksellesi. Kun olet tietoinen reitistäsi, et eksy, mikä tekee siitä turvallisemman sinulle ja lapsillesi.

4 - Anna yhteystiedot kaikille kumppaneillesi. Majoituspaikan osoite ja numero, oma yhteysnumerosi, kaikki, mistä voit jäljittää. Laita se sitten kassakaappiin jokaisen lapsesi vaatteen vetoketjulliseen taskuun.

5 - Jos eroat tai eksyt, järjestä kohtaamispaikka. On helppo eksyä, kun olet ruuhkaisella alueella, joten sinun kannattaa valita kohtaamispaikka. Ja jos lapsesi eksyvät, varmista, että he tietävät, mitä tehdä, jos he eivät löydä sinua (esim. etsi poliisi, toinen lapsiperhe, henkilökunnan jäsen).

Liittyvät uutiset

Kirjailijasta

Harry Johnson

Harry Johnson on toiminut tehtävien toimittajana eTurboNews yli 20 vuoden ajan. Hän asuu Honolulussa Havaijilla ja on kotoisin Euroopasta. Hän nauttii uutisten kirjoittamisesta ja käsittelemisestä.

Tilaa
Ilmoita
vieras
0 Kommentit
Sisäiset palautteet
Näytä kaikki kommentit
0
Haluaisitko ajatuksiasi, kommentoi.x
Jakaa...