Napsauta tätä näyttääksesi bannerisi tällä sivulla ja maksat vain menestyksestä

Airlines Lentokenttä ilmailu Breaking Travel Uutiset Liikematka Kanada Uutiset Ihmiset Vastuullinen matkailu kuljetus Travel Wire -uutiset

Air Canadan osakkeenomistajat valitsevat uudet johtajat

Air Canadan osakkeenomistajat valitsevat uudet johtajat
Air Canadan osakkeenomistajat valitsevat uudet johtajat
Kirjoittanut Harry Johnson

Air Canada ilmoitti tänään, että kaikki sen 7. helmikuuta 2022 päivätyssä johdon valtakirjassa luetellut ehdokkaat valittiin Air Canadan johtajiksi sen varsinaisessa yhtiökokouksessa, joka pidettiin maanantaina 28. maaliskuuta 2022.

Kaikki ehdokkaat ovat jo toimineet ryhmän johtajina Air Canada ja jokainen hallituksen jäsen valittiin enemmistöllä kokouksessa verkossa läsnä olevien tai valtakirjalla olevien osakkeenomistajien antamista äänistä.

Äänestyksen tulokset on kuvattu alla:

ehdokasÄänestykset puolesta% VartenÄänet pidätetty% Pidätetty
Amee Chande133,533,13299.74%345,8550.26%
Christie JB Clark127,192,55995.01%6,686,4284.99%
Gary A. Doer132,261,76198.79%1,617,2261.21%
Rob Fyfe133,360,49799.61%518,4900.39%
Michael M. Green131,609,96098.31%2,269,0271.69%
Jean Marc Huot131,631,21798.32%2,247,7701.68%
Madeleine Paquin133,400,85699.64%478,1310.36%
Michael Rousseau133,022,22099.36%856,7670.64%
Vagn Sørensen129,517,41196.74%4,361,5763.26%
Kathleen Taylor132,888,11399.26%990,8740.74%
Annette Verschuren132,792,03899.19%1,086,9490.81%
Michael M.Wilson132,449,89198.93%1,429,0961.07%

Air Canada on Kanadan suurin kotimainen ja kansainvälinen lentoyhtiö, maan lippuyhtiö ja Star Alliancen, maailman kattavimman lentoliikenneverkoston, perustajajäsen.

Tammikuussa 2021 Air Canada sai APEX:n Diamond Status -sertifikaatin Air Canada CleanCare+ -bioturvallisuusohjelmassa COVID-19:n hallinnassa. Air Canada on ainoa lentoyhtiö Kanadassa, joka on saavuttanut korkeimman APEX-sijoituksen.

Air Canada on myös sitoutunut nollapäästötavoitetta kaikelle maailmanlaajuiselle toiminnalleen vuoteen 2050 mennessä.

Liittyvät uutiset

Kirjailijasta

Harry Johnson

Harry Johnson on toiminut tehtävien toimittajana eTurboNews yli 20 vuoden ajan. Hän asuu Honolulussa Havaijilla ja on kotoisin Euroopasta. Hän nauttii uutisten kirjoittamisesta ja käsittelemisestä.

Jätä kommentti

Jakaa...