Napsauta tätä näyttääksesi bannerisi tällä sivulla ja maksat vain menestyksestä

Airlines Lentokenttä ilmailu Breaking Travel Uutiset Liikematka Kanada Uutiset Ihmiset matkailu kuljetus Travel Wire -uutiset

Chorus Aviation Inc. valitsee uuden hallituksen

Chorus Aviation Inc. valitsee uuden hallituksen
Chorus Aviation Inc. valitsee uuden hallituksen
Kirjoittanut Harry Johnson

Chorus Aviation Inc. julkistaa hallituksen jäsenten vaaliäänestyksen tuloksen virtuaalisessa yhtiökokouksessaan 27.

Kokouksessa virtuaalisesti ja valtakirjalla läsnä olevien osakkeenomistajien edustamien osakkeiden kokonaismäärä oli 76,678,672 37.76 XNUMX kappaletta, mikä edusti XNUMX % kuoron liikkeeseen lasketuista ja ulkona olevista äänivaltaisista osakkeista.

Vaaditun osakemäärän haltijat äänestivät kaikkien liiketoimintojen puolesta.

Choruksen valtakirjeen mukaan hallitukseen valittiin 10 ehdokasta.

Yksityiskohtaiset äänestystulokset hallituksen jäsenten valinnasta on esitetty alla.

ehdokasÄänestykset puolesta% VartenÄänet pidätetty% Pidätetty
Karen Cramm76,020,31099.10%688,9620.90%
Gail Hamilton76,199,70299.38%478,9700.62%
R Stephen Hannahs76,174,89299.34%503,7800.66%
Alan Jenkins76,148,76499.31%529,9080.69%
Amos Kazzaz76,207,39899.39%471,2740.61%
David Levenson76,235,51299.42%443,1600.58%
Marie-Lucie Morin68,038,04588.74%8,636,43011.26%
Joseph D. Randell76,257,57099.45%421,1020.55%
Paul Rivett75,968,96399.09%697,9370.91%
Frank Yu76,233,03399.42%445,6390.58%

Chorus, jonka pääkonttori sijaitsee Halifaxissa, Nova Scotiassa, on integroitu alueellisten ilmailuratkaisujen toimittaja, mukaan lukien omaisuudenhallintapalvelut.

Sen tärkeimmät tytäryhtiöt ovat: Falko Regional Aircraft, maailman suurin lentokoneiden vuokraaja ja omaisuudenhoitaja, joka keskittyy yksinomaan aluelentokoneiden leasingsegmenttiin; Jazz-ilmailu, joka on ainoa alueellisten lentopalvelujen tarjoaja Air Canada; ja Voyageur Aviation, joka tarjoaa erikoislentokoneiden tilauslento-, lentokoneiden muutos- ja osien toimituspalveluita alueellisille ilmailuasiakkaille ympäri maailmaa.

Chorusin tytäryhtiöt tarjoavat yhdessä tukipalveluita, jotka kattavat alueellisen lentokoneen elinkaaren kaikki vaiheet, mukaan lukien lentokoneiden hankinnat ja leasing; ilma-alusten kunnostus, suunnittelu, muuntaminen, uudelleenkäyttö ja siirtyminen; sopimus lentäminen; lentokoneiden ja komponenttien huolto, purkaminen ja osien hankinta.

Liittyvät uutiset

Kirjailijasta

Harry Johnson

Harry Johnson on toiminut tehtävien toimittajana eTurboNews yli 20 vuoden ajan. Hän asuu Honolulussa Havaijilla ja on kotoisin Euroopasta. Hän nauttii uutisten kirjoittamisesta ja käsittelemisestä.

Jätä kommentti

Jakaa...