Kansainvälisiä uutisia Breaking Travel Uutiset Liikematka Kreikan uutiset Havaijin uutiset Hospitality Industry Indonesian uutiset Uutiset Uudelleenrakentaminen Vastuullinen matkailu Matkakohteen päivitys Travel Wire -uutiset Trendit nyt USA: n uutiset Erilaisia ​​uutisia

Havaijin auringonlaskut ovat kauniita, mutta eivät parhaita?

Havaijin auringonlaskut ovat kauniita, mutta eivät parhaita?
Havaijin auringonlaskut ovat kauniita, mutta eivät parhaita?
Kirjoittanut Harry Johnson

Tutkimuksessa tarkasteltiin määränpäätä suosittelevia matka-artikkeleita ja blogeja, Instagramin viestien määrää ja keinotekoisen valon aiheuttamaa pilaantumista.

Tulosta ystävällinen, PDF ja sähköposti
  • Uusi tutkimus paljastaa kauneimmat auringonlaskun kohteet ympäri maailmaa.
  • Monet Yhdysvaltojen parhaista auringonlaskuista löytyvät Havaijilta.
  • Kohde, joka erottui enemmän kuin mikään muu, oli Kreikan Santorinin saari.

Matkailurajoitusten vähentyessä hitaasti uusi tutkimus paljastaa kauneimmat auringonlaskun kohteet ympäri maailmaa ja Havaiji on 3. paras sijainti.

Tutkimuksessa tarkasteltiin matkustusartikkeleiden ja blogien määrää, joissa suositellaan määränpäätä, Instagram-viestejä ja keinotekoisen valon aiheuttamaa pilaantumista kullakin alueella, jotta he saisivat auringonlaskun pistemäärän kymmenestä.

Kymmenen parasta auringonlaskun ja auringonnousun kohdetta

arvomääränpääMaaArtikkelien / blogien määrä Auringonlasku Instagram-viestitAuringonnousu Instagram postsYhdistetyt auringonlaskun ja auringonnousun Instagram-viestitKirkkaus (mcd / m2)Auringonlaskun pisteet
1SantoriniKreikka12105,6922,417108,1090.6278.29
2BaliIndonesia5154,37620,590174,9660.2167.13
3HavaijiYhdysvallat5113,66620,869134,5350.1796.62
4Rio de JaneiroBrasilia4231,1932,874234,0679.625.70
5Grand Canyonin kansallispuistoYhdysvallat78,1633,31911,4820.1735.65
6Angkor WatKambodza61,96021,94323,9030.2685.49
7Key WestFlorida643,6102,65746,2672.245.38
8MalediivitMalediivit616,0261,19017,2160.9165.27
9HaleakalaYhdysvallat410,08633,04943,1350.1755.15
10UluruAustralia416,6769,05625,7320.1724.93

Kohde, joka erottui enemmän kuin mikään muu, oli Kreikan Santorinin saari, jonka monet ajattelevat olevan kaunein maan monista pienistä saarista, joka tunnetaan kohoavista kallioistaan ​​ja kalkituista taloistaan ​​Egeanmeren rannalla. 

Santorinia suositeltiin paljon enemmän artikkeleissa kuin missään muussa tarkastelemassamme kohteessa, eikä se myöskään kärsi valosaasteesta, kuten suurkaupungit, kirkkaudella 0.627 mcd / m2.

Auringonlaskun taivaan toiseksi paras kohde on Bali Indonesiassa. Balilla on monia rantoja länsirannikolla, kuten Jimbaran Beach, jossa voit katsella auringonlaskua drinkin tai puremisen kera yhdessä merenrantabaareista ja ravintoloista, kun aurinko putoaa meren taakse.

Monet Yhdysvaltojen parhaista auringonlaskuista löytyvät Havaijilta, mukaan lukien Haleakalā-kansallispuisto, mutta Aloha Valtiossa asuu myös joitain maailman parhaita rantoja, ja se on kolmannessa paikassa tutkimuksessa. Kohalan rannikon kaltaiset kuohuviinit valkoiset hiekkarannat sopivat täydellisesti katsomaan, kuinka Tyynenmeri muuttuu loistaviksi vaaleanpunaiseksi, keltaiseksi ja oranssiksi.

Tulosta ystävällinen, PDF ja sähköposti

Kirjailijasta

Harry Johnson

Harry Johnson on toiminut tehtävien toimittajana eTurboNews melkein 20 vuotta.
Harry asuu Honolulussa, Havaijilla ja on alkuperäinen Euroopasta.
Hän rakastaa kirjoittamista ja on työskennellyt tehtävien toimittajana eTurboNews.

Jätä kommentti